Bulutların Üstünde: Hilton Cloud 7 Terrace

Posted on Jun 27 2014 - 12:07pm by Arzu

Açık havada Boğaz Manzarası eşliğinde keyifli bir fine-dining için en güzel yeri arıyorum yıllardır. Hazır yaz gelmişken iş çıkışı keyifli bir ortamda bir-iki kadeh içme trendi yine başladı ve ben en iyi keşfimi daha yeni gerçekleştirdim…

Malum, adının yanında “Hilton” yazan bir markanın-mekanın başka referansa ihtiyacı yok. Benim referansım daha da sağlamdı. Hilton oteller grubunun güzeller güzeli PR & Marketing Manager’ı Sevgili Neslihan’ın tavsiyesiyle duydum Cloud 7 Terrace’ı  ilk kez. Cloud 7, Nişantaşı’ndan Boğaz’a uzanan ve  İstanbul’un en güzel caddelerinden biri olan Maçka Bayıldım Caddesi üzerindeki Hilton Park Sa’nın en üst katında yer alıyor.

Otelin konumu gereği hem tüm Teşvikiye, Nişantaşı, Harbiye, hem de tüm Boğaz, uzansanız dokunabileceğiniz 3 boyutlu ve panoramik bir tablo gibi boylu boyunca ayaklarınızın altında. Eşsiz ve nefes kesici bir manzaraya sahip.

Cloud-7-Terrace-Daylight

Cloud 7’ı vazgeçilmez kılan tek unsur asla manzara ve lokasyon değil. İnanılmaz zevkli ve şık dekorasyon da kalitesini iliklerinize kadar hissettiriyor. Menüye gelince, Türk, Dünya ve ağırlıklı olarak Akdeniz mutfağının birbirinden seçkin ve lezzetli örneklerini tadabiliyorsunuz.  Salata ve başlangıçları 20 ila 30 TL arasında değişiklik gösteriyor. Yazarın en şiddetli tavsiyesi; Ahtapot Carpaccio, közlenmis patlıcan ‘‘caponata’’ ve roka pesto’nun eşsiz uyumu…  10 – 15 TL arasında tadabileceğiniz atıştırmalıklar birbirinden lezzetli. Kızarmış ekmekler üzerine patlıcan ezmesi ve füme somon diyorum! İçinde yok yok diyebileceğim ana yemekler ise 30 ve 50 TL arasında değişiyor. Şarap menüsü ise inanılmaz zengin, dünyanın her noktasından birbirinden seçkin şarapları menüde bulabilirsiniz. Kadeh fiyatları 15 TL’den 35 TL’ye uzanıyor. Klasik kokteyllerin en lezzetli örneklerini de burada deneyebilirsiniz. Onlar da 30 TL.

Hilton mutfakları özeldir, buranın en önemli özelliğiyse bu mutfak deneyimini İstanbul’un en şahane manzarasına karşı yaşatması. Gecesi ayrı göz kamaştırıcı, gündüzü ayrı…

Cloud_7_Terrace_2

Hayatımın en keyifli doğum gününü tam 2 hafta önce burada kutlama şansına sahip oldum. Birbirinden değerli çalışanların yoğun ilgileri ve nezaketleri göz kamaştırıcıydı. Doğum günüm olduğunu öğrendiklerinde, son dakikada şefi çağırıp yaptırdıkları sürpriz pasta da cabası! O büyülü atmosferi ve bana yaşattıkları tatlı şoku hiçbir zaman unutabileceğimi sanmıyorum :)

Bu arada 7. kattan bir kaç basamak inerek ulaşabileceğiniz bir de asma kat var manzarayı daha da kucaklayabileceğiniz. O kat 70-80 kişiye kadar özel eventlerinize, hatta düğünlerinize de ev sahipliği yapabiliyor, aklınızda bulunsun.

Keyifli sohbet için, romantik bir yemek için hiç fark etmez,  bir kere uğrayın, sonrasında müdavimi olacağınıza ve minnettar kalacağınıza eminim zaten :)

Leave A Response