FOMO Olmak İstemeyenlerin Rehberi Hürriyet Cumartesi

Posted on Jun 27 2015 - 9:00am by Arzu

Çağın modern hastalığı “FOMO” (fear of missing out) kabaca ‘bir şeyleri kaçırma korkusu’ olarak tanımlanıyor. Eğer hayatta sürekli bir şeylerden geri kaldığını düşünenlerdenseniz, şehrinizdeki sergileri, konserleri, partileri ancak onlara katılan arkadaşlarınızın sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflardan takip edebiliyorsanız ve bu durumdan rahatsızsanız, siz de FOMO olabilirsiniz. Ama endişelenmeye gerek yok, zira bu aralar sırf sizler için yenilenmiş bir rehber var.

Ekran Alıntısı

“Bu Cumartesi N’apalım?”  diye sorup sorup hiçbir şey yapamadan Pazar Akşamına açıyoruz ya bazen gözlerimizi, günlerdir beklediğim  hafta sonunu kağıt gibi buruşturup çöpe atmışım gibi hissediyorum bazen. Yeni açılan restoranları, vizyondaki filmleri, konserleri, sergileri, özel etkinlikleri, her şeyi bir arada gün gün takip etmek mümkün değil, 48 tane blogu,  etkinlik platformunu, gazeteyi, sosyal medya kanalını aynı anda takip edeceksin de, içinden hayal kırıklığına uğratmayacak, tatmin edecek olanları seçeceksin de… Zor iş. Bu işten iyi anlayan, zevkine güvendiğin birileri bu işi senin yerine yapsa ne güzel olur halbuki…

Hürriyet’in her Cumartesi yayınlanan eki Hürriyet Cumartesi eki işte bu fikirden yola çıkarak yenilendi ve 6 günün sultanı Cumartesi’yi ddoğru tercihlerle dolu dolu geçirmemiz için muhteşem bir rehber olarak hazırlanıyor.

FullSizeRender (2)

Gurmeler, kültür-sanatın kitabını yazanlar, eğlence hayatının nabzını tutanlar nerede ne yenir, hangi film izlenir, kim okunur okuyucular için yazıyor. Tam bir lifestyle kutsal kitap kıvamında yani!

Başak Dizer, Sibel Arna, Doğan Hızlan, Savaş Özbey, Ayşe Arman ve daha niceleri… Her şeyden herkesten önce haberdar olabilmek ve hiçbir şeyi kaçırmamak için Cumartesi sabahları ajandanızla ve Hürriyet Cumartesi’yi kahvaltı masanızda hazır edin…

Leave A Response