Kulaklıkta Şık Tasarım Devri: Frends By Rebecca Minkoff

Posted on Feb 4 2014 - 3:25pm by Arzu

Müzikseverlerin ve müziği en çok mobilken dinleyenlerin en büyük derdi nedir? İyi ses vermeyen, problemli ve dayanıksız kulaklıklar.  Peki müzik dinlemeyi seven ve müziği en çok mobilken dinleyen kadınların en büyük derdi nedir?

İyi ses vermeyen, çirkin ve kaba kulaklıklar. Şık duran kulaklık kalitesiz olur, sağlam ses vereni kaba durur… Kadınların kulaklıklarla ilgili bu çoklu denklemini Kaliforniyalı Frends çözdü.  Aslında birbirinden şık tasarımlara ve inanılmaz bir ses kalitesine sahip Frends kulaklıklar, yıllardır dünyanın dört bir yanında müzikseverlerle buluşuyordu. Kulaklık kavramını  adeta yeniden yorumlayan marka ne tasarımdan, ne de kaliteden vazgeçmeyenler için biçilmiş kaftandı. Ama Frends, 2013’ün sonunda kendini dahi aşan bir  koleksiyona imza attı: “Frends With Benefits

frends-kulaklik-taylor

İsmiyle romantik komedi favorim “Friends with Benefits”e gönderme yapan koleksiyon, kadınların yıllardır arayıp da bulamadığını sunuyor.

Frends’in normalde Layla, Taylor ve Ella (kulak içi) olmak üzere 3 ana model çeşidi ve modellerin altın-gümüş-bronz olmak üzere 3 farklı renk tonları vardı. Ama  “Sometimes, One isn’t Enough” sloganıyla lanse edilen yeni koleksiyon, en çok tercih edilen Taylor modeli için değiştirilebilen birbirinden şık kapak alternatifleri de sunuyor. Kaba-saba erkek kulaklıklarını kullanmaktan bıkan kadınlar artık takılarına, çantalarına, hatta ruh hallerine göre bile kulaklarını değiştirebilecekler.

Circle of Frends

Circle of Frends

Asıl sürprizi sona  sakladım. Koleksiyonun en büyük olayı da Rebecca Minkoff. Ünlü tasarımcı kendi sonbahar koleksiyonu için hazırlamış olduğu hologram Coco Clutch’tan esinlenerek, Frends’in son koleksiyonuna özel bir kapak da tasarlamış.

Frendsler Türkiye’de şimdilik yalnızca Shopigo.com da satılıyor. Fiyatlar yurtdışı fiyatlarına oranla biraz fazla. Taylor kulaklık 645 TL, Frends with Benefits koleksiyonundan kapak çeşitleri ise 145 TL’den satışa sunulmuş.

Leave A Response