İstanbul’da Tatlı Bir Latin Rüzgarı: Loco & Matto

Posted on Apr 13 2015 - 2:27pm by Arzu

Taş yerinde ağırdır derler  ya? Hiç katılmıyorum. :) Zira Panzerotti, Empanada ve Churros İstanbul’a en az kendi ülkelerine yakıştıkları kadar yakışmış.

FullSizeRender (6)

Loco & Matto, İtalya, İspanya ve Latin Amerika’nın birbirinden özel lezzetlerini ayağımıza kadar getirmek üzere Bağdat Caddesi’nde açıldı. Özenle hazırlanmış sıcak mekanında birbirinden lezzetli ve çok alışagelmediğimiz tatlar sunuyor İstanbullulara.

FullSizeRender (8)

İtalyan aşçılık okullarında eğitim almış, sunduğu lezzetleri bizlerin damak tadına göre uyarlamayı eksik etmeyen usta eller hazırlıyor tüm yiyecekleri. Özellikle yeni tatlar denemeyi sevenlerin ve dünya mutfağına meraklıların gözdesi olmaya aday. Tatlılar-tuzlular hepsi birbirinden lezzetli ve en önemlisi her şey çok taze. Mozarellalı ve domatesli Panzerottiyle kıymalı Empanada başlangıç için çok ideal.

FullSizeRender (9)

Tatlı bir kapanış için sıra Churros’unuzu seçmeye geldiğindeyse işiniz hiç kolay olmayacak. Çünkü içi-dışı çikolatalı olanı mı, tarçın kaplamalı olanı mı seçeceğinizi şaşıracaksınız. Sade churros ise çikolata sosuyla birlikte sunuluyor.

Processed with Moldiv

Loco & Matto’nun kurucuları Enes kardeşler, her detaya bir sanat eseri muamelesi yapmışlar. Aşçıların önlüklerinden tuzluk ve sandalyelere kadar her ayrıntı özenle tasarlanmış. Böylece İstanbul’un göbeğine latinleri kıskandıracak bir latin adası inşa etmişler… Fiyat lezzet performansının ise çok başarılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Gidip yerinde görmenizi tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız… :)

Adres: Bağdat Caddesi No:353/5 Şaşkınbakkal, Kadıköy/İstanbul

Telefon: +90 216 369 10 00

Leave A Response