Sağlıksız Beslenen Plaza İnsanının Juico ile ilk Detoks Deneyimi

Posted on Sep 21 2015 - 1:44pm by Arzu

Hani kendinizi kapılara sığamayacakmışsınız gibi hissettiğiniz zamanlar olur… “Offff yine çok şiştim, patlamak üzereyim, diyet yapmam lazım!” serzenişleri dilinizden düşmez. Ama bunun karşılığında “Ay aynısın, kilo falan almadın, saçmalama!” ları veya “Yahu senin diyete ihtiyacın yok ki”leri duyarsınız ya? İŞTE BUNLAR HEP ÖDEM!

Herkes sürücü kursuna koşar, benim 18’ime girer girmez ilk aksiyonum sporu bırakmak oldu. Neden hiç bilmiyorum. Yaşamak için yiyenlerden değil, yemek için yaşayanlardan olduğum için de yaklaşık 10 yıldır bu gidişim gidiş değil. Sağlıklı olmak için bir insanın asla yiyip içmemesi gereken her şeye bayılırım, ama asıl tüketmesi gerekenlerden de itinayla uzak dururum. Meyveyle hiç aram yok, bir Egeli olarak sebzeden tek anladığım da “zeytinyağlı”lar. :(

Benim faydalı bir şeyler yiyip içmem lazım, şu ödemden şişkinlikten de kurtulmam lazım diye kara kara düşünüp, bunu nasıl yapacağımı hiç bilmezken Juico ‘yu keşfettim. Detoks yıllardır aklımdaydı, asıl ihtiyaç duyduğum şeyin o olduğunu da çok iyi biliyordum. Ama çalışan bir insansan hop diyip yapabileceğin bir şey değil işte bu… Neyle neyi karıştırman gerektiğini bilmiyorsun, hadi buldun hangi arada derede hazırlayacaksın, hadi hazırladın, nasıl taze tutacaksın… Çok zahmetli!

juico

İşte Juico‘nun kurucuları Sedef  ve Deniz benim gibi düşünenleri bu zahmetten kurtarmak için her şeyi düşünmüş… Yaşam tarzımızda öyle çok büyük değişiklikler yapmadan da sağlığımızı korumanın mümkün olabileceği anlayışı ile ortaya çıkmış Juico. Bir “Juice Cleanse” markası. Peki nedir Juice Clean? Bir süre boyunca katı yiyecek tüketmeyerek, yalnızca sağlıklı sebze ve meyve suları içerek sindirim sisteminizi dinlendirip, bu sayede vücudunuzu toksinlerden arındırıp yeniden yapılanmaya odaklanmasını sağlıyorsunuz. Önemli ve zor olan nokta ise, program süresince hayvansal proteinlerden, kafein ve işlenmiş gıdalardan uzak durmanız gerekiyor. Bu sayede vücudun alkali dengesinin düzenlenmesine de yardımcı oluyorsunuz.

Juico’lar taze sebze ve meyvelerin özenle sıkılıp, hiçbir pastörizasyon işleminden geçmeden, özel hidrolik pres cihazıyla ambalajlanıyorlar ve buzdolabınızda 3 gün boyunca muhafaza edilebiliyorlar. Beslenme alışkanlıklarınıza ve yaşam stilinize göre alternatif programları tercih edebiliyorsunuz. Farklı meyve & sebze veya kalori değerlerine sahip bu program alternatifleri 6 veya 8 Juico içeceğinden oluşuyor. Detayları burada bulabilirsiniz.

Çok anlattım, çok konuştum. Artık biraz da kendi deneyimimden bahsedeyim.

Gündüzlerini iş yerinde, gecelerini okulda geçiren biri olarak öyle çok da tavsiye edilir bir beslenme alışkanlığım olmadığını tahmin edebilirsiniz. Sürekli protein, nişasta ve karbonhidrat zengini, yağlı, katı gıdalar tüketiyorum ve işin kötüsü bunu çok seviyorum! Ama özellikle son 2 senede hem vücudum hem de yüzümde oluşmaya başlayan deformasyon ve bu kötü beslenme alışkanlığının onlardaki yansıması artık git gide canımı sıkmaya başladı ve bir şeyleri değiştirmek adına radikal kararlar almak kaçınılmaz oldu benim için.

Paniktusu.com ‘un sahibi arkadaşım Irmak ile kendimize bir iyilik yaparak Juico’yu denemeye karar verdik. Becerebilirsek artık hayatımızın bir parçası olacaktı. Tek günlük Urban programıyla başlamayı tercih ettik çünkü hem ilk deneyimimiz olacaktı, hem de juice cleanse beslenme alışkanlıklarımıza çok uyan bir yöntem olmadığı için daha fazlasını kaldıramayabilirdik.

Detoksun en önemli özelliklerinden biri de ciddi bir hazırlık aşaması gerektirmesi. Başlamadan minimum 2-3 gün önce yediğine içtiğine de ekstra dikkat etmen gerekiyor. Açıkcası galiba biz bunu çok yapamadık :( O sebeple çok kolay başlamadı bizim için.

detoks

Bağcılar gibi zorlu bir lokasyonda olduğumuz için öğlen 11’e doğru geldi Juico’larımız. Efendime söyleyeyim, 1 numaralı Yeşil Juico ile başladık ve her 2 saatte 1 Juico içmeyi kararlaştırdık. Aralardaki 2’şer saati ise 500 ml’lik sularla ve bazen de 1 fincan yeşil çay ile doldurduk. Altını çizerek belirtmek isterim ki, genel anlamda sağdan soldan okuyup duyduklarıma dayanarak beni en çok düşündüren bu detoks içeceklerinin lezzet(sizlik)leriydi. Ama tem tersine, her biri gayet lezzetli, hatta sırf zevk için bile içilebilir, abartmıyorum. İlki olan Yeşil Juico Ispanak, Kara Lahana suyu falan içeriyor üstelik. Ona rağmen içindeki salatalık etkisiyle cacık içer gibi içtik :) Favorim 2 numaralı Tatlı Sarı’ydı.  İçinde Ananas, elma, nane var, ama tadı limonata gibi. Onun da nasıl bittiğini anlamıyorsun bile.

3. Juico yine Yeşil olandı. Akşam üzeri saat 17:00 gibi de 4. olan Nar Çiçeği’ne geçiş yaptık. Yoğun Havuç tadı baskındı, ama yine de Yeşil’e benziyordu. Artık 4.de biraz zorlanmaya başladığımızı hissettik. Vücudun dengesi hafiften şaşmaya başladı. Protein yoksunluğundan mı bilmiyorum, ben kendimi inanılmaz acıkmış hissetmeye başladım. Aralarda galon galon su da içtiğim için baş ağrısı hissetmedim allahtan. 5. Juico’yu 19:00’a doğru, 6.’yı ise yatmadan önce içtim. 5. Pancarlı Kırmızı, 6. ise Kaju sütlü Beyaz Juico’ydu.

juico-detoks

Yola çıkarken 2 günlük planladığımız detoks deneyimimizi ilk sefer için üzülerek tek günle sınırlamak durumunda kaldık. Kendi açımdan söylüyorum; bunun tek sebebi benim bu konuda ibretlik örnek teşkil ettiğim kötü beslenme alışkanlığım. Bu tek günlük Juico detoks deneyiminin bana kattığı en önemli şey de artık beslenme alışkanlığımı ciddi anlamda gözden geçirmem gerektiği konusundaki farkındalık oldu. Zaten, iliklerine kadar Egeli olan bir insanın damarlarında Urfa-Antepli kanı falan akıyormuşcasına büyük bir kebap sevdalısı oluşunun mantıklı bir açıklamasını da yapamıyorduk. Bundan sonra haftanın 5-6 günü sebze-meyve-salata-tahıl falan yiyerek et aşkımı 1-2 güne sığdırma kararı aldım. Bu arada Irmak’ın deneyimini de buradan okuyabilirsiniz.

Juico hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve gelişmeleri takip edebilmek için;

http://www.juico.com.tr

https://www.facebook.com/Juico

https://twitter.com/juicoistanbul

https://instagram.com/juicoistanbul/

Beslenme düzenimi oturtur oturtmaz bu başarıyı bu kez hakkını vererek 2. bir detoks deneyimiyle taçlandıracağım -diye umuyorum-. Bekle beni Juico! 2. deneyimim muhteşem olacak…

– olmadı… 😛 …

Yok bu kez olacak.

Kesin kararlıyım.

Yaz kapıda…

.

4 Comments so far. Feel free to join this conversation.

 1. kulecanbazi.com March 3, 2015 at 5:55 pm - Reply

  Arzu,
  Böyle kaliteli bir markayı bizlere tanıttığın için teşekkür ederiz. Güvenerek aldığım çoğu üründen daha kaliteli ve doğal gözüyorlar.
  Tatmadığım için şimdi senin 2 günlük detoksu 1 günle sınırlamanı anlamayacağım…
  Sadece su içerek detoks yapanlar bile var…

  • Arzu March 4, 2015 at 7:15 am - Reply

   Bülent Bey aslında lezzetleriyle hiç ilgisi yoktu tek günle sınırlamamızın. Ben hiç alışık olmadığım için, hatta çok obur olduğum için acıktım. Çok acıktım, psikolojik olarak halsiz düştüm. Yoksa içerdikleri gıdalar, vitamin değerleri vs… ihtiyacımız olan her şeyi fazla fazla karşılayacak düzeydeydi. Dağıtım ağlarını genişletirler de şans bulursanız denemenizi tavsiye ederim :)

   Çok Sevgiler!

 2. tuğce July 30, 2016 at 6:44 pm - Reply

  juico yla 1 yıl kadar önce tanıştım ve mevsim geçişlerinde mutlaka 2-3 gün kadar severek tüketiyorum bu renkli sıvıları:)
  Birileri sizin yerinize bir araya geldiğinde ödem atıcı,yağ yakıcı,metabolizma hızlandırıcı,kilo vermeye başlangıç oluşturacak farklı sebze ve meyveleri belli oranda bir araya getirip sebze/meyve suyu haline getiriyor.Sonra herbiri 500 ml olan şişelerdeki bu renkli sıvıları numaralandırıp kapınıza kadar gönderiyor.Size sadece numara sırasına göre 2 saat aralıklarla bu suları tüketmek kalıyor.Harika değil mi!:)
  ben mevsim geçişlerinde 2-3 gün kadar detoks yapıyorum ve bu vücuduma gercekten cok iyi geliyor.
  merak edenler için ayrıntı vermek istiyorum.Eğer hic detoks yapmadıysanız yeni başlayanlar için olan kiti seçebilirsiniz.orta ve ileri derece ve spor yapanlar için de ayrı kitleri mevcut:)

Leave A Response