Tiffany and Co’nun Yepyeni Koleksiyonu: T Collection

Posted on Sep 4 2014 - 1:39pm by Arzu

Tiffany & Co’nun yeni tasarım direktörü Francesca Amfitheatrof, her bir parçası yeni arzu nesneniz olmaya aday inanılmaz bir koleksiyona imza attı. “Yeni çağın modern ikonu” olarak lanse edilen koleksiyon bu ay dünyanın her yerinde piyasaya çıkacak.

Tiffany’nin tasarımlarından tasarımcılarına, imajlarından iletişim stratejilerine kadar her şeyine aşırı hayranlık duyduğumu önceki bir yazımda da detaylıca dile getirmiştim. Fakat Elsa Peretti’nin efsanevi Round ve Sevillana koleksiyonlarındaki pendantlardan ve Tiffany’nin geleneksel ‘malum’ Setting’inden sonra aklımı başımdan alan tek koleksiyon şimdi geliyor: T Collection

t-collection-tiffany

Tiffany T Collection’ın lansmanı Tiffany’de yeni ve önemli bir sayfanın açılışını temsil ediyor. Marka bu yeni koleksiyona “yeni bir çağın modern ikonu” anlamını yüklüyor. Tiffany’nin tarzını en iyi yansıtan ve çığır açacak bir koleksiyon olduğu konusunda da oldukça iddialılar. Adından da anlaşılacağı üzre koleksiyon Tiffany’nin T’sinden hareketle markanın hem ismini, hem gücünü, sadeliğini ve zerafetini yansıtıyor.

TCOLL14-LOOKBOOK-1341-3882.indd

Önceleri Fendi, Chanel, Marni gibi markalar için çalışan Francesca Amfitheatrof, koleksiyonu tasarlarken Tiffany’nin anavatanı New York’tan esinlenerek şehrin pozitif enerjisini ve değişkenliği yansıtmış. Koleksiyona yansıyan berraklık, sadelik ve özgür ruh da bundan kaynaklanıyor.

Kolye, küpe, yüzük ve bilezikten oluşan koleksiyonda gümüş ve beyaz, sarı, pembe altın kullanılmış. Yüzüklerin fiyatı 250, bileziklerin ise 950 $’dan başlıyor.

Tiffany and Co çok yerinde bir kararla bu güzel koleksiyon için tercihini Danimarkalı güzel model Freja Beha Erichsen’dan yana kullanmış. Tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Leave A Response