Yeni Kelebek her zamankinden rengarenk

Posted on Mar 10 2016 - 5:34pm by Arzu

Çocukluktan çıkıp ergenliğe geçtiğim dönem, ilk gençliğim, okul hayatını geride bırakıp iş hayatına bağladığım bu yıllar… Hepsine baktığımda değişmeyen  çok az şey olduğunu görüyorum. Çevremdeki insanlar değişti, yaşadığım şehir, oturduğum evler, kullandığım parfüm, sevdiğim müzikler, hobilerim değişti. Damak tadım bile aynı değil artık.

Değişmeyen o kadar az şey var ki…  İşte bu yazı, o istikrar gösterdiğim ender konulardan biri hakkında. Kendimi bildim bileli hayatımda olan markalardan biri Hürriyet. Hayatımdan hiç çıkarmadığım, beraber büyüdüğüm… Ve Hürriyet’le birlikte Kelebek var. Malum biz buralarda güne pek iyi haberlerle başlamayız, gazete okumanın bedeli de dert küpüne dönmek olmasın diye var. İyi ki var. Hem sabah kahvemin tamamlayıcısı, bazen yol arkadaşım, sabah depresyonumun ilacı.  İşte o Hürriyet Kelebek bugün 44 yaşında, ben 30’uma merdiven dayadım. Ve hayatımın büyük bir bölümün geri dönüp baktığımda Kelebek hep vardı… Bu hiç değişmedi.

magazin konseyi

Ama Kelebek değişti :)  Hem de epey değişti. İçeriği değişti, logosu değişti, tasarımı değişti, yazarları değişti… Ve artık hafta içi her gün 2 gazete haline geldi, hayatımızda bir de Kelebek 2 girdi.

Değişim rüzgarları her şeye yakışacağından daha fazla yakıştı Kelebek’e.  Daha olgun, ama yaşlı değil, daha renkli, ama tutarlı, daha naif ama bir o kadar güçlü hale geldi. 44. Yaşında 4X4’lük bir hal aldı.

Özellikle kent insanının doğaya yönelmek, doğalı tüketmek istediği dönemde Kelebek 2 hayatımızı kolaylaştırmak üzere imdadımıza koştu. İyi yaşamaya dair bilmek isteyebileceğimiz  ipuçlarını içeriyor. Her hafta farklı bir dosya konusu var içinde. Bir hafta doğal maske tarifleri, bir hafta turşu, peynir yapımı, bir hafta bitki bakım rehberi, bir hafta örgü örnekleri…  Her hafta 5 gün boyunca hayatı kolaylaştıracak pratik bilgiler içeriyor.

Öbür tarafta benim en sevdiğim  yenilikler biri, Cengiz Semercioğlu, Onur Baştürk, Melike Karakartal ve Ömür Gedik’in her Pazartesi bomba magazin konularını masaya yatırdıkları  4’lü Magazin Konseyi.  4 kafadan 4 farklı ses çıkıyor ve herkes konulara farklı bakış açıları getiriyor.

20160307_125450

Öbür tarafta İzzet Çapa, Gonca Vuslateri, ve Kenan Erçetingöz’ün 2 haftada bir yayınlanan Okey’e 4. Aranıyor bölümünde her seferine farklı bir ünlüyü aralarına dahil ederek onu köşeye sıkıştırıyorlar. Bol muhabbet, bol kahkaha dolu bu bölümde sorulmamış soru kalmıyor.

Özellikle kadınlara dev hizmet! Sibel Arna’nın her Salı yayınlanan Dizi Modası köşesi. En çok izlenen dizilerdeki en şık giysileri mercek altına alarak neyi, hangi fiyata nereden bulacağımızı yazıyor.

Onur Baştürk yine çok trend, yine çok cool. Nereye gitmeli, ne yiyip ne içmeli, nerelerin artık önünden bile geçmemeli, şehrin nabzını tutmayı sürdürüyor.

Yeni Kelebek’in en büyük sürprizi de Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesi olan Gülben Ergen‘in artık hafta içi her Çarşamba Kelebek’te yazacak olması.  “Kalbimi Koydum” köşesiyle Türkiye’de olup biten her meseleye dokunacakmış… Neler yapacağı merak konusu.

Yine sabahlarımızı renklendirmeye devam edecek bir Kelebek var hayatımızda. Artık çok daha renkli ve dolu dolu. Hala keşfetmediyseniz daha fazla vakit kaybetmeyin derim….

Leave A Response